Różnica między luźnymi meblami a stałymi meblami w hotelu?

April 22, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Różnica między luźnymi meblami a stałymi meblami w hotelu?

Dużo się dzieje w urządzaniu wnętrz hotelowych.Przyjaciele, którzy zajmują się wystrojem hotelu wiedzą, że dobrze wyposażony hotel to bogata oferta mebli.Dzięki wielu pokojom, które można wypełnić meblami, projektanci wnętrz wykorzystują różne materiały i style.

Kiedykolwiek zastanawiałeś się podczas wizyty w hotelu nad stylem i wystrojem mebli, założymy, że tak.Różne style mebli hotelowych mają różne nazwy, osoby nieznające branży meblarskiej mogą mieć niewielką lub żadną wiedzę na temat tych nazw zawodowych.

Istnieje wiele stylówmeble hotelowe na zewnątrzlubhotelowe meble ogrodowetakże.W tym poście opowiemy, jak odróżnić meble luzem od mebli stałych w hotelu.

Koncepcja mebli luzem i mebli stałych

Meble luzem –Meble luzem to meble ruchome, które nie są ograniczone przestrzenią ani lokalizacją.Nie jest nieruchomy i można go przenosić i umieszczać w innym miejscu.Występuje pod wieloma nazwami;meble wolnostojące, ruchome i luzem.

Meble stałe –Meble tego typu są zwykle projektowane na zamówienie i mocowane do sufitu, ściany lub podłogi pomieszczenia mieszkalnego.Meble na stałe mocowane są na stałe w jednym miejscu i doskonale sprawdzają się w małych i ograniczonych przestrzeniach mieszkalnych.Nazywa się to również sadzeniem mebli lub meblami do zabudowy.

Różnica między luźnymi a stałymi meblami w hotelu?

Wymagania stylistyczne hotelu są inne niż w domu czy przestrzeni życiowej.Pokoje gościnne, salony, jadalnie i sale konferencyjne są stylizowane na oba rodzaje mebli.

Oto kilka kluczowych różnic między meblami luzem a meblami stałymi w hotelu

Definicja

Meble stałe, jak sama nazwa wskazuje, są mocowane w określonym miejscu i nie można ich przemieszczać.

Meble luzem można łatwo przesuwać, aby zmienić stylizację pomieszczenia.

Funkcjonalność

Sadzenie mebli jest wielofunkcyjne, jeden mebel może służyć wielu celom.Na przykład stół do nauki lub łóżko w szafie ma dodatkowe miejsce do przechowywania.

Meble luzem mają ograniczoną funkcjonalność, ponieważ większość mebli nie ma specjalnych powierzchni magazynowych lub magazynowych.

Ograniczenia

Stałe meble są ograniczone lub przymocowane do jednego miejsca w otoczeniu hotelu, w którym zostały pierwotnie zbudowane.Przeniesienie go byłoby niemożliwe bez uszkodzenia mebli.

Natomiast meble luzem pozwalają na zmianę położenia mebli, aby uatrakcyjnić przestrzeń.

Umieszczenie

Stałe meble są umieszczane, budowane lub mocowane na ścianie, podłodze lub suficie.

Luźne meble mogą się swobodnie przemieszczać, a hotelowy projektant wnętrz może eksperymentować z pozycją ustawienia mebli.

Trwałość

Wbudowane meble hotelowe są wykonywane na zamówienie, a po zamontowaniu są trudne w naprawie i demontażu, dlatego zastosowano w nich wysokiej jakości materiały, aby służyły przez wiele lat.

Natomiast meble luzem są produkowane masowo, więc istnieje szansa na wady i błędy.Nie ma również gwarancji jakości.

Projektowanie

To prawda, że ​​stałe meble sprawiają, że hotelowa przestrzeń mieszkalna wydaje się szersza, uporządkowana i przestronna.Jednak projektant niewiele może zrobić, aby go zaprojektować, ponieważ jest on zamocowany w jednym miejscu.

Nawet projektant samouk może eksperymentować z ruchomymi meblami, umieszczając je tam, gdzie uzupełniają przestrzeń.

Koszt

Meble stałe są budowane na zamówienie, a materiały są zwykle wyższej jakości, co sprawia, że ​​są droższe i wiążą się z dodatkowymi kosztami rozbiórki.

Luźne meble są niedrogie i mają mniejsze koszty operacyjne.

Przykłady

Meble stałe to drzwi, nakładki na drzwi, szafki wiszące, cokoły, regały, zestawy kuchenne, zasłony, szafy i inne.

Meble luzem to krzesła, sofy, stoły do ​​salonu, kredensy, stoliki boczne, szafki nocne i inne meble codziennego użytku.

W końcu,Mamy nadzieję, że ten post rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące luźnych i stałych mebli w hotelu.Krótko mówiąc, meble do zabudowy są mocowane na stałe, natomiast meble luzem są ruchome.

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Joanna Peng
Tel : 86-13928285584
Faks : 86-757-28339418
Pozostało znaków(20/3000)